Sdělení obchodním partnerům

Vážení obchodní partneři,

naše společnost hledá neustále produkty, kterými bychom mohli uspokojovat nároky našich klientů, které přirozeně rok od roku narůstají. Pokud bychom měli bilancovat, pak v loňském roce jsme mohli nabídnout drahé kovy, nejenom v ryzí podobě, jako surovinu, ale i klenotnické slitiny. Rovněž úspěšně se na trhu etablovalo technické zlato pro průmyslové účely ve složení AuCu. Podobné to bylo i se stříbrem v ryzí podobě či se stříbrem technickým, ve formě polotovaru.

V letošním roce 2015 připravujeme ve spolupráci s našimi partnery nové produkty, kterými chceme potěšit své klienty, zejména v oblasti různorodosti produktové řady. V nabídce zůstává úspěšný produkt technického zlata AuCu, jako homogenní průmyslové slitiny a ryzí stříbro v podobě granulátu nebo slitků, vhodných pro investiční záměry klientů. Nabídku však budeme postupně doplňovat zejména bimetalovými produkty, které jsou vhodné pro využití v průmyslové produkci, jakož  i  výrobky klenotnického charakteru anebo produkty vhodné pro ozdobu, které poslouží zároveň  jako uchování  investice do produktu a to zejména díky vysokému obsahu drahého kovu. U výrobků s vysokým obsahem zlata je důležité zmínit, že naše partnerská společnost vyvinula technologie ke zpracování vysokých ryzostí produktů či výrobků z ryzího zlata, které, věříme, budou „duševním pokušením“ zejména pro náročnou klientelu. Jak jistě víte, výroba podobných produktů  je velice náročná, nakolik je ryzí zlato samo o sobě příliš měkké na to, aby mohlo být opracováno a využito jako finální výrobek pro uživatele, bez dalšího legování. My však můžeme tvrdit již teď, že „boříme hranice“ fyziky a dovednost posouvá možnosti zase o něco dále. Dále si Vám letos dovolíme nabídnout  rozšíření  produktové řady o platinový program, vhodný nejenom pro průmysl, ale též jako investiční variantu.

Věříme, že Vás v tomto roce opět potěšíme jak rozmanitostí nabídky  tak novými  technickými nápady a výrobními dovednostmi. Zdokonalování patří mezi naše priority, zejména ve vztahu ke spokojenosti Vás,  našich klientů.

Dovolte nám shrnout naši novou nabídku, která letos bude čekat na Vaši klientskou přízeň:

 • Investiční platina Pt , ingoty Pt s logem domácího i zahraničních producentů.
 • Průmyslová platina Pt, která splňuje přísné Evropské normy kvality.
 • Klenotnická produkce, která se bude snažit získat si Vás i Vaše zákazníky svojí  jedinečnosti a                            dovedností, oproti produkci, kterou již znáte od jiných dodavatelů.
 • Bimetalové produkty určené pro průmyslová odvětví, které v současné době už mají  zejména v zahraničí pevné obchodně – výrobní postavení.
 • Značku českého investičního zlata, afinerie GBE, která je registrována za pomoci koprodukčních partnerů na světových investičních trzích. Koproducent je registrován na „Good delivery“ seznamu Londýnské komoditní burzy.
 • Ingoty ryzího zlata pro průmyslovou produkci a zpracování, nevyjímaje investiční záměry.
 • Uvedené produkty je možné pořídit i výměnou za jiný produkt, dle požadavků klienta.

Je však důležité zmínit  Vám, našim klientům i účetní hledisko k nabytí produktů, zejména  v letošním roce 2015, kdy dochází opět k novele zákona o DPH. Nás a našich klientů se týkají změny, zejména u zvláštního režimu pro zlato, ale i zvláštního režimu pro dodávaný odpad s obsahem drahých kovů. Uvedené uvádíme pro přehled, a to kvůli četnosti dotazů na jednotlivé produkty jak ze strany klientů, tak zejména od jejích účetních.

Pro upřesnění  sumarizujeme zde přehled doposud užívaných produktů, které klienti nejčastěji poptávají. Účetní musí pracovat dle zák.235/2004Sb. o DPH s ohledem na zvláštní režimy pro přenesenou daňovou povinnost v §92 investiční zlato, 92b dodání zlata a 92c pro odpady (s obsahem drahých kovů v příloze č. 5 pod kódovým označením 7112)

 • Klenotnické slitiny  zůstávají  letos ve zvláštním režimu pro zlato dle §92b.
 • Investiční zlato Au domácí  i zahraniční výroby letos zůstává osvobozeno od daně DPH a to ve zvláštním režimu dle §92.
 • Technické zlato AuCu určené pro průmyslové účely v šaržích s obsahem zlata 250, 300 a 320/1kg zůstává letos v základní sazbě daně 21% jako produkt
 • Stříbro Ag technické a investiční, zůstává i letos v základní sazbě daně 21%
 • Upozorňujeme, abyste nám správně fakturovali dodání odpadů s obsahem drahých kovů určených pro zpracování produktů a to letos ve zvláštním režimu pro odpady pod §92c i s kódovým označením 7112.
 • Zlatý granulát je letos ve zvláštním režimu DPH dle §92b.

Nově budeme nabízet v brzké budoucnosti, kromě zavedených produktů, které jsme Vám mohli dodávat již loni, též následující:

 • Investiční platina Pt , která je letos v základní sazbě DPH 21%
 • Průmyslová platina Pt, která je rovněž letos v základní sazbě DPH 21%
 • Klenotnická produkce, která je letos v základní sazbě DPH 21%
 • Bimetalové produkty určené pro průmyslové obory, které jsou letos v základní sazbě DPH 21%.
 • Značku českého investičního zlata, afinerie GBE, která je registrována za pomoci koprodukčních partnerů na světových investičních trzích. Uvedený produkt je osvobozen od DPH, letos na základě zvláštního režimu pro investiční zlato dle §92.
 • Klenotnické výrobky, které budou označeny symbolem výroby „leštění, třídění, řezání, lisování“ jsou letos ve zvláštním režimu pro zlato dle §92c.
 • Ingoty ryzího zlata jsou letos ve zvláštním režimu DPH dle §92b.

Doufáme, že složitost obchodně účetních operací, které nám naše vláda nařizuje z roku na rok stále víc a více, Vás letos neodradí od obchodování. Věříme, že zvítězí  radost z obchodování s drahými kovy a lesk investice do drahých kovů u Vás zastíní složitou byrokracii, které se asi nevyhneme.

Nová i původní naše nabídka netrpělivě čeká  na Vaši zákaznickou přízeň.

Přejeme Vám hodně úspěchů v obchodování s drahými kovy v roce 2015!

S úctou
Verttigo Investments  s.r.o.

Rybná 716/24
Staré Město
110 00   PRAHA 1