Jak koupit zlato

  1. Zájem klienta – záslání Rámcové smlouvy
  2. Objednávka – potvrzení objednávky
  3. Zaslání a potvrzení objednávky – Fixace ceny
  4. Zaslání platby – realizace objednávky
  5. Dodání zboží

=== Zde bude odkaz na obchodní podmínky dle serveru vykupzlata.cz ===

Zájem klienta – záslání Rámcové smlouvy
V případě předběžného zájmu Vám zašleme Rámcovou smlouvu, kterou následně obě strany podepíší. Doporučujeme Vám také pozorně pročíst naše stánky, kde je komplexně zpracováno mnoho z Vašich dotazů.

Objednávka – potvrzení objednávky
Poté Vám pomůžeme s vyplněním objednávky, kde budou upřesněny požadavky nákupu. Klient upřesní požadovanou skladbu nákupu – mix (tj. zlaté cihly nebo slitky) a dohodne se celkový objem finančních prostředků pro nákup, včetně podmínek dodání a pojištění.

Zaslání a potvrzení objednávky – Fixace ceny
Po obdržení podepsané objednávky (fax, osobně, pošta) je Vaše cena fixována a dále neměnná. Následně obdržíte sumární potvrzení objednávky a platební instrukci pro zaslání prostředků. Fixace je garantovaná 3 dny. Do této doby musí být doručeny prostředky na nákup Investičního zlata na účet Fidea Metal Import a.s.

Zaslání platby – realizace objednávky
Po obdržení částky na bankovní účet uvedený v rámcové smlouvě dochází k realizaci objednávky a tím k celkovému potvrzení obchodu. Fidea Metal Import a.s. v tento moment zasílá potvrzení o přijetí platby.

Dodání zboží
Dodání objednaného zboží zabezpečuje náš přepravní partner společnost PPL a Česká. Větší zásilky zabezpečuje česká bezpečnostní služba Grál osobním doručením na požadovanou adresu. Všechny zásilky jsou samozřejmě pojištěny minimálně na cenu zásilky.

Standardní doba dodání je do 14 dnů a u vybraných gramáží cihel je možné Expresní dodání do druhého dne.

Jak prodat zlato

  1. Doručení Investičního zlata – fixace ceny
  2. Ověření pravosti – realizace prodeje
  3. Převedení prostředků na účet klienta

Doručení Investičního zlata – fixace ceny
V případě, že potřebujete IZ prodat, realizujeme prodej námi prodaných cihel a slitků za zvýhodněných podmínek. Po doručení zlata do naší společnosti, ověříme čísla cihel a slitků a podepíšeme objednávku na prodej, čímž dojde k zafixování prodejní ceny.

Ověření pravosti – realizace prodeje
Po té odešleme zlato k ověření. Všechny certifikované slitky PAMP, které prodáváme jsou individuálně nascanovány (mikrostruktura-obdoba otisku prstu) a zaneseny do databáze.

Převedení prostředků na účet klienta
Po obdržení potvrzení pravosti zlata od výrobce, což většinou trvá 3-5 dní, okamžitě zasíláme dohodnuté prostředky na účet klienta.